Co je to socialistický feminismus?

Pozvánka na diskuzi organizaovaný kolektivem CLARA a SAB

Skautský institut na Staromětském náměstí 4/1, Praha 1Maják, 3. patro

PÁTEK 10. BŘEZNA 2023 V 18:00

Za poslední dekádu jsme byli svědky nové globální vlny feminismu. V USA, Polsku, Maďarsku, Iránu, Chille a dalších zemích se odehrávaly a odehrávají boje směřující k tomu samému cíli: oproštění žen od systematické útlaku (ať už v podobě legislativní rovnoprávnosti, či zajištění základních lidských práv).

Za poslední dekádu jsme také byli svědky nové vlny hnutí pracujících. Od francouzských žlutých vest přes rekordní multimillionové stávky v Indii po současné stávky v Anglii i u nás.

Oba tyto boje jen nabírají na obrátkách během nekonečných krizí současného ekonomického systému (covidová krize, postcovidová krize, energetická krize…) a vyvstává otázka co vlastně mají společného.

Proč je tedy relevantní se bavit o feminismu, bavit se o něm v mezinárodním měřítku a bavit se o něm ze socialistické perspektivy?

Jedna ze zakladatelek belgické kampaně ROSA a aktivistka International Socialist Alternative Anja Deschoemacker a aktivistka kolektivu CLARA Julie Kubánková se pokusí postihnout tento fenomén z vlastní zkušenosti a úvahy.

Po úvodním slově hostek (v angličtině a češtině) bude prostor pro debatu. Akce bude probíhat s překladem z angličtiny do češtiny a naopak.