Po volbách: Nezávislá socialistická levice má volnou cestu

Kavárna Bar Indigo
Opatovická 3, 11000 Praha

23.11.17 čtvrtek v 19:00–20:30

V letošních volbách strany přímo spojené s restaurací kapitalismu nedostaly ani třetinu hlasů a to při pouhé 60% volební účasti.

“Dělníci nestojí za vládou” – 23. listopadu 1989 shodou okolností dělníci v pražském ČKD vypískali tajemníka KSČ Štěpána a připojili se masově k protestům proti hroutícímu se stalinismu. Zlomový okamžik listopadové revoluce. Pozdější vývoj pracující odstavil díky neexistenci nezávislé levicové alternativy – Klausova koalice veksláků, technokratického aparátu normalizačního státu a jeho hospodářské byrokracie bez skrupulí obnovila oligarchickou, korupční diktaturu volného trhu.

Absence demokratické, radikální a bojovné, skutečně levicové alternativy je hlavním znakem všech velkých voleb v našem regionu v posledním měsíci. A právě ta musí být hlavním bodem všech diskuzí mezi aktivními mladými lidmi a pracujícími se stejnou naléhavostí, s jakou se seskupují ultrapravicoví hochštapleři.

Socialistická Alternativa je připravena k bezprostřední, poctivé a smysluplné diskusi vedoucí k politické emancipaci pracujících a mládeže.