Solidarita se @SocFemAlt v Rusku

Yulia Tsvetkova Prague

27. června bylo v Moskvě a Petrohradu zadrženo 43 aktivistů, kvůli protestům proti útokům na Julii Cvetkovou. Většina byla později propuštěna. Anastasia Rezjuk byla v policejní vazbě zadržena na patnáct dní. Julia Cvetková je ruská feministka, umělkyně a bojovnice za práva LGBTQIA+ menšin, která čelí obvinění z přípravy a distribuce pornografických materiálů pomocí internetu za pozitivní kresby ženských těl a spravování feministických stránek “Vagina monologues”.

Kvůli nim ji teď hrozí šest let ve vězení. Julie Cvetková je opakovaně perzekuována ze strany homofobních skupin, stejně jako státem. Například jí nebylo umožněno navštívit doktora předtím, než se její matka přihlásila k výslechu. Julii bylo vyhrožováno smrtí homofobní skupinou “Pila”. V případě vyhrožování smrtí nebyl dosud nikdo obviněn. V Rusku však nejde jen o perzekuci LGBTQIA + aktivistů, ale i o absenci důležitých zákonů v oblasti sexuálního a domácího násilí.

Jako ukázka slouží případ tří sester Chačaturjanových ve věku 17, 18 a 19 let, které více než 30 ranami nožem zabily svého 57letého otce, který je psychicky, fyzicky a sexuálně týral. Sestry teď čelí obvinění z naplánované vraždy a hrozí jim osm až dvacet let vězení.

Socialistická Alternativa Budoucnost se tímto dnes přidala k mezinárodní akci International Socialist Alternative (ISA) na podporu ruských aktivistek a aktivistů ze Socialistické Feministické Alternativy, perzekuovaných za svou aktivitu v boji za práva menšin a pro přijetí ruských zákonů, které budou chránit oběti sexuálního a domácího násilí.

Yulia Tsvetkova Prague