Jak zastavit útoky na ženská práva

Neděle 8.5.2022 v 18:00 až 19:30Karlín (přesné místo sdělíme na dotaz -> pište do zpráv)

Počet účastníků pochodu protipotratových dogmatiků “pro život” Prahou 30. dubna převýšil počet jejich odpůrkyň a odpůrců před Rudolfinem a na ostatních místech. Jak postupovat, aby se to příště nemohlo stát?


S postupující hospodářskou, sociální a klimatickou krizí, v atmosféře všestranné válečné propagandy a nacionalismu a při silném zastoupení konzervativní pravice ve vládě i opozici nejde o věc, kterou lze ignorovat. Polsko, Texas nebo Slovensko varují.

Nestačí se ale jen ad hoc postavit přímým útokům, jako byl pražský pochod. Pro boj proti sexismu, obtěžování a šikaně jsou důležité studentské iniciativy napříč vysokými školami. Je nutné bezprostředně je spojit s širším hnutím pracujících, především pracujících žen. Bezpodmínečná podpora stávkové pohotovosti na úřadech práce, požadavky na razantní zvýšení mezd, zachování a rozšíření bezplatných veřejných služeb od školek po zdravotní péči a dostupné bydlení se musejí stát nedílnou součástí každého vážně míněného feministického hnutí.

Práva žen jsou především právy pracujících a mladých lidí jako celku. K jejich trvalému zajištění je třeba odstranit systém založený na útlaku a vykořisťování – kapitalismus. Proto chceme mluvit o mezinárodním socialistickém feministickém hnutí a jeho zakotvení u nás.

#ZenaNeniZbozi #MojeTeloMojeVolba #SocialistickyFeminismus